Wybierz oddział

Łódzki Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych w Sieradzu

27.11.2017
W dniu 16.11.2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Sieradzu odbył się  Łódzki Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięły udział zawodniczki i zawodnicy z trzech klubów Olimpiad Specjalnych województwa łódzkiego tj. z Klubu Hellenówek przy Fundacji im. Św. Brata Alberta z Łodzi, Klubu JIM TEam  przy Fundacji Jasia i Małgosi z Łodzi oraz Klubu Spartakus przy SOSW w Sieradzu. Mityng uroczyście otworzył Prezes Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Łódzkie Pan Jan Bujnowicz, wciągnięto flagę i odsłuchano hymnu Specjal Olimpics.
Na pół godziny przed zawodami odbyło się ważenie zawodników i ustalenie grup sprawnościowych. Mimo to wszystkie wyniki zostały przeliczone przez przelicznik Wilkes, który pozwala porównać podniesiony ciężar do wagi zawodnika. Zawody w trójboju siłowym odbyły się w czterech kategoriach z podziałem na płeć i wagę. Najbardziej liczną grupę 5-pięcioosobową stanowiły zawodniczki, poza nią rywalizowali mężczyźni w 3 grupach wagowych. Walka na podestach ciężarowych była bardzo wyrównana w każdej z trzech konkurencji. Wyniki dające kwalifikację do udziału w Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w 2018 roku w Katowicach przedstawiono poniżej.
W kategorii kobiet w wyciskaniu sztangi na ławeczce pierwsze miejsce zdobyła Agata Kaczmarek ze SPARTAKUSA Sieradz drugie miejsce Małgorzata Wożniak również z Sieradza, trzecie miejsce Martyna Moczkowska z JIM TEAM Łódź, czwarte Sylwia Ubych z Sieradza i piąte Zuzanna Siemińska z JIM TEAM Łódź. W martwym ciągu górowały sieradzanki zdobywając komplet medali, a w przysiadzie ze sztangą dwie sieradzanki czyli Agata i Małgorzata na pierwszym i drugim miejscu, a brąz wywalczyła Martyna Moczkowska.
W trójboju zwyciężyła i jednocześnie uzyskała kwalifikację na OLIOS w 2018 roku Agata Kaczmarek z wynikiem 175kg (208,8275 Wilkes).
W kategoriach męskich w wadze do 52 kg trzy razy na pierwszym miejscu stanął Przemysław Owczarek z Sieradza 150 kg(147,795 Wilkes) w trójboju, a tuż za nim Aleks Kwiatkowski z JIM TEAM Łódź (72kg, 78,33625 Wilkes) w trójboju.
W wadze do 89 kg zebrało się czterech zawodników Mateusz Klimczak i Dominik Orszulak ze SPARTAKUSA Sieradz oraz Robert Grabowski i Michał Racki z Klubu HELENÓWEK Łódź. W wyciskaniu kolejność była następująca: złoto Klimczak, srebro Racki, brąz Orszulak i czwarty Grabowski. W kolejnych bojach zarówno w martwym ciągu jak i przysiadzie ze sztangą bezkonkurencyjny okazał się Dominik Orszulak i to on z wynikiem 295 kg(197,768 Wilkes) w trójboju uzyskał kwalifikację.
W wadze najcięższej powyżej 89 kg trzech zawodników walczyło o medale. Najsilniejszym w tej grupie okazał się Wiktor Czerkawski z JIM Łódź który został  mistrzem w przysiadzie ze sztangą i martwym ciągu, natomiast Sławomir Chyży z Helenówka wygrał w wyciskaniu na ławeczce. Brązowe medale w każdej kategorii zdobył Adrian Witek z JIM Łódź.
Zawody przebiegały w wesołej i miłej atmosferze, wszyscy zawodnicy otrzymali za swój wysiłek  piękne medale z rąk Pani  Iwony Górki dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu, Pana Piotra Iszczka członka Komitetu Krajowego Olimpiady Specjalne Polska oraz Prezesa Oddziału Łódzkiego OS Pana Jana Bujnowicza. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na regenerację i odpoczynek przy wspólnym posiłku.