Wybierz oddział

Reprezentanci łódzkiego na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi

5.03.2019

Już za kilka dni Reprezentacja Olimpiady Specjalne Polska wylatuje na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych do Abu Dhabi. Wśród 90 osobowej grupy sportowców i trenerów mamy 5 reprezentantów (4 zawodników i 1 trener) Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Łódzkie

  • W tenisie reprezentowali nas będą Sylwia Ubych i Łukasz Kwapiszewski oraz ich trener Piotr Iszczek z Klubu SPATAKUS w Sieradzu
  • W bowlingu Radosław Łaguniak z Klubu APLAUZ w Łasku
  • W golfie Damian Walczak z Klubu LWY w Kutnie

Igrzyska odbędą się 14-22 marca 2019, gospodarzem są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Będzie w nich uczestniczyć 7000 zawodników i 2500 trenerów ze 170. Udział w Igrzyskach stanowi dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt i jest ukoronowaniem ciężkiej wieloletniej pracy na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. poniżej prezentujemy sylwerki naszych olimpijczyków:

Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych SPARTAKUS Sieradz Sylwia Ubych, Łukasz Kwapiszewski i trener Piotr Iszczek reprezentować będą Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Łódzkie w tenisie podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Dhabi. Nasi zawodnicy z tenisa to absolwenci SOSW w Sieradzu. Sylwia trenuje tenis już ponad 10 lat, a Łukasz od niespełna dwóch lat. Dla Sylwii są to kolejne Światowe Igrzyska, była już w Atenach, gdzie zdobyła medale w grze pojedynczej i mieszanej. Natomiast dla Łukasza są to pierwsze zawody zagraniczne i od razu Światowe Igrzyska. Nasi zawodnicy startować będą w grze pojedynczej i w grze mieszanej. 

 

Zdjęcie z obozu przygotowawczego w Bydgoszczy. 
Na zdjęciu od lewej: Pracownik Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Aleksandra Stodulska (rezerwowa zawodniczka), Przemysław Owczarek (rezerwowy zawodnik), Łukasz Kwapiszewski (zawodnik), Pani Konsul Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Sylwia Ubych (zawodnik) i Piotrz Iszczek (trener) 
Autor: Piotr Iszczek

 

 


W 2011 roku golf ubiegał się o oficjalne włączenie do programu sportowego Olimpiad Specjalnych w Polsce. W 2014 roku Damian Walczak stawiał pierwsze kroki w klubie LWY Kutno w golfa pod okiem trenera Aleksandra Wysoczyńskiego, a już w 2015 roku uczestniczył w I Makroregionalnym Turnieju Golfa Olimpiad Specjalnych w Siemianowicach Śląskich zdobywając złoty medal. Kolejną wielką imprezą dla Damiana były XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów, czerwiec 2018, gdzie 
ponownie zdobył złoty medal który otworzył mu drogę do udziału w Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Trzeba dodać , że Aleksander Wysoczyński jest rezerwowym trenerem na Światowe Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teraz trzymamy kciuki czekając na sukcesy Damiana w Abu Dhabi gdzie już sam udział w Światowych Igrzyskach jest jego sukcesem biorąc pod uwagę młodą dyscyplinę w programie Olimpiad. 

 

 

 

 

Zdjęcie z Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów 2018
Na zdjęciu od lewej: Patryk Kaźmierczak (zawodnik), Aleksander Wysoczyński (trener), Dawid Florczak (zawodnik), Damian Walczak (zawodnik)
Autor: Aleksandrer Wysoczyński

 

 

 


Radosław Łaguniak reprezentować będzie Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Łódzkie w bowlingu podczas Światowych Letnich Igrzysk w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Dhabi.
Jest zawodnikiem klubu Olimpiad Specjalnych APLAUZ działającym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łasku. Jest uczniem Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Od 10 lat jest zawodnikiem Olimpiad Specjalnych, a bowling trenuje od 4 lat. Radosław podczas igrzysk zaprezentuje swoje możliwościw bowlingu w grze pojedynczej i deblowej. Dla Radka są to pierwsze zawody zagraniczne o tak prestiżowej randze.

 

 

 

 

Zdjęcie z wizyty u Starosty Łaskiego kilka dni przed wyjazdem.
Autor: Ewelina Słomczyńska

 

 

 

 

Całej reprezentacji Olimpiad Specjlanych Polska życzymy powodzenia oraz wielu niezapomnianych chwil!

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.